Zespół

Lekarze:

lek. med. Jan Kośmider – ortopeda

Specjalizuje się w artroskopowych technikach operacyjnych stawu barkowego, ze szczególnym uwzględnieniem rekonstrukcji stożka rotatorów, leczenia niestabilności i konfliktu podbarkowego. W zakresie chirurgii kolana wykonuje artroskopowe rekonstrukcje więzadła krzyżowego oraz szycie łąkotek.

dr. n. med. Paweł Obidziński – ortopeda

Specjalizuje się w alloplastyce stawów biodrowych i kolanowych oraz operacjach korekcyjnych stóp, ze szczególnym uwzględnieniem operacyjnego leczenia palucha koślawego i palców młotkowatych. Jest również wybitnym specjalistą w zakresie traumatologii sportowej.

lek. med. Piotr Godek – ortopeda, osteopata

Specjalizuje się w diagnostyce USG narządu ruchu, terapii manualnej schorzeń stawów i kręgosłupa, ze szczególnym uwzględnieniem osteopatii. Pod kontrolą USG wykonuje iniekcje dostawowe, okołostawowe i kręgowe (blokady) w ostrych zespołach bólowych. Dzięki współpracy z kliniką Nukleomed w Międzylesiu ( www.nukleomed.pl), wykonuje zabiegi RADIOSYNOWEKTOMII w zapaleniach stawów pochodzenia zwyrodnieniowego, reumatoidalnego, pourazowego. Pod kontrolą USG w klinice SMC wykonuje procedury ORTHOKINE, PRP GLO, PRP Angel w leczeniu zmian zapalnych i zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa oraz zabiegi KRIOLEZJI i TERMOLEZJI w leczeniu przewlekłych zespołów bólowych kręgosłupa. W przypadku ostrych zespołów bólowych w Innowacyjnym Centrum Medycznym w Szpitalu św Rodziny, ul. Madalińskiego 25 w Warszawie wykonuje blokady przeciwbólowe, iniekcje Orthokine i dyskolizę ozonową kręgosłupa pod kontrola Tomografii Komputerowej z celownikiem laserowym (http://icm.net.pl). W Horizon Medical Center, ul. Domaniewska 39A w Warszawie wykonuje leczenie komórkami macierzystymi pozyskanymi z tkanki tłuszczowej.

lek. med. Dariusz Bednarczyk - neurolog

Specjalizuje się w leczeniu schorzeń obwodowego układu nerwowego – neuropatie pourazowe, pozapalne, metaboliczne (cukrzyca), zespołów bólowych – neuralgie, ból głowy,naczyniowych uszkodzeń mózgu – stan po przebytym zawale, krwotoku OUN, wykonuje również badania USG naczyniowe tętnic szyjnych, choroba Parkinsona i związana z nią dysfunkcja ruchowa, zespoły otępienne i objawy psychiczne w ich przebiegu,zaburzenia funkcji poznawczych (łagodne zaburzenia pamięci)

lek. med. Katarzyna Woszuk - specjalista chorób wewnętrznych i reumatolog

Pracownik Instytutu Reumatologii w Warszawie, specjalizuje się w leczeniu schorzeń reumatoidalnych, chorób tkanki łącznej, zmian zwyrodnieniowych i zapalnych kręgosłupa, przeprowadza kwalifikacje internistyczne do zabiegów operacyjnych z zakresu ortopedii i reumoortopedii

współpraca:

dr  Szymański – chirurg plastyk, chirurgia ręki – cieśni kanału nadgarstka endoskopowo

dr Woźniak – chirurg naczyniowy, żylaki metodą laserową

dr Szarzyński – artroskopia barku i kolana, endoprotezy kolana

Fizjoterapeuci:

mgr Wojciech Ruciński – fizjoterapeuta

Absolwent warszawskiego AWF. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu rehabilitacji, terapii manualnej i osteopatii. Obecnie wykładowca oraz instruktor na szkoleniach z zakresu USG oraz osteopatii i anatomii palpacyjnej. Specjalizuje się w leczeniu dysfunkcji narządu ruchu, zespołów bólowych i przeciążeniowych ze szczególnym uwzględnieniem dysfunkcji kręgosłupa.  Drugą specjalnością jest terapia pod kontrolą USG (sonofeedback) w zespołach bólowych i przeciążeniowych stawów obwodowych oraz kręgosłupa.

mgr Dorota Wasilewska – fizjoterapeuta

Absolwentka warszawskiego AWF. Specjalistka w zakresie rehabilitacji pooperacyjnej chorych po alloplastyce stawów, zespołach przeciążeniowych narządu ruchu oraz terapii wad postawy u dzieci ze szczególnym uwzględnieniem młodych pianistów ( autorka filmu o profilaktyce wad postawy u pianistów). Specjalizacja w zakresie terapii noworodków i niemowląt z funkcjonalnymi zaburzeniami napięcia nerwowo- mięśniowego, asymetriami ułożenia ciała, kolkami, zaburzeniami ssania i połykania.

mgr Tomasz Zubala – fizjoterapeuta

Absolwent warszawskiego AWF. Asystent na szkoleniach z zakresu USG oraz osteopatii.  Specjalista w zakresie rehabilitacji schorzeń narządu ruchu. Prowadzi również treningi propriocepcji oraz programy przygotowawcze dla sportowców. Specjalizuje się w prowadzeniu i konstruowaniu ćwiczeń pod kontrolą USG. Uczestnik szkoleń z zakresu terapii manualnej oraz technik mobilizacji powięzi. Specjalizacja w wykorzystaniu metody Sonofeedback w leczeniu niestabilności stawu skokowego.

mgr Marcin Doroba – fizjoterapeuta

Specjalista w zakresie rehabilitacji schorzeń narządu ruchu oraz fizykoterapii ze szczególnym uwzględnieniem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, przykurczów pourazowych i pooperacyjnych stawów obwodowych ( kolano, bark, stopa), obecnie w trakcie studiów osteopatycznych – specjalizacja w leczeniu bólu dyskopatycznego kregosłupa, rwy kulszowej, stenozy kanału kręgowego.

mgr Michał Guzek – fizjoterapeuta

Absolwent lubelskiego UM. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu rehabilitacji, terapii manualnej i osteopatii. Dyplomowany terapeuta wg. standardów IFOMPT.  Specjalizuje się w leczeniu dysfunkcji narządu ruchu, zespołów bólowych i przeciążeniowych, rehabilitacji pooperacyjnej. Drugą specjalnością jest leczenie niestabilności i nadruchomości kregosłupa, stawów obwodowych oraz zaburzeń funkcji stawu żuchwowo- skroniowego.

mgr Magdalena Waśniewska – fizjoterapeutka

Absolwentka Wyższej Szkoły Almamer. Studentka studiów II stopnia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Specjalizuje się w profilaktyce  zespołów przeciążeniowych z użyciem fizykoterapii.

mgr Dominik Zaglaniczny – specjalista fizjoterapii

Specjalizuje się w rehabilitacji w ortopedii, ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji w sporcie i tańcu. Z powodzeniem diagnozuje, planuje i realizuje terapię pacjentów neurologicznych. Jest jednym z trzech instruktorów nowoczesnej metody Indiba w Polsce.

lic Dominika Michałowska – fizjoterapeutka

Specjalizuje się w profilaktyce  zespołów przeciążeniowych z użyciem fizykoterapii, prowadzi zajęcia z rehabilitacji i profilaktyki wad postawy oraz instruktaż ćwiczeń w schorzeniach kregosłupa.