Kurs z diagnostyki różnicowej narządu ruchu dla fizjoterapeutów

Klinika SMC zaprasza na szkolenie: ” Kurs z diagnostyki różnicowej narządu ruchu dla fizjoterapeutów”

Szkolenie planujemy na 29-31 03 2019

Wymiar godzinowy szkolenia

Piątek 9-17, Sobota 9-17, Niedziela 9-13

Prowadzący: Piotr Godek, Wojciech Ruciński i Tomasz Zubala

Dlaczego warto zapisać się na kurs z diagnostyki różnicowej narządu ruchu?

Otrzymasz kompletny protokół badania pacjenta od fazy zbierania wywiadu, przez przeprowadzenie manualnego badania i testów prowokacyjnych, aż po interpretację badań obrazowych.

Nauczysz się formułować poprawnie rozpoznanie w języku medycznym, tak abyś był dobrze zrozumiany przez innych terapeutów i lekarzy.

W fazie rozmowy z pacjentem nauczysz się tego jak zbierać wywiad i jak formułować pytania kierowane do pacjenta, dowiesz się, kiedy zachować szczególną ostrożność przystępując do opieki nad pacjentem (tzw. czerwone flagi).

W fazie badania manualnego zrozumiesz sens wykonywania testów klinicznych – ich czułość i swoistość, ich ograniczenia, a także sygnały alarmowe (czerwone flagi).

Poznasz cechy różnicujące poszczególne jednostki chorobowe często przebiegające z podobnym obrazem klinicznym.

Dowiesz się jakie medyczne algortymy postępowania obowiązują dla poszczególnych schorzeń narządu ruchu, tak aby bezpiecznie opiekować się pacjentem nie zaniedbując opieki specjalistycznej.

Omówimy następujące regiony: odcinki szyjny, piersiowy i lędźwiowy kręgosłupa, zespoły ucisku nerwów obwodowych kończyny górnej i dolnej, zespół górnego otworu klatki piersiowej, patologie stawu krzyżowo- biodrowego, patologie stawów obwodowych i przyczepów mięśniowych.

A wszystko to z przykładowymi obrazami RTG, CT, MRI i badaniem czynnościowym USG oraz propozycjami algorytmów postępowania opracowanymi w klinice Sutherland Madical Center w Warszawie

Cena szkolenia: 2500 PLN

Zapisy: mgr Tomasz Zubala tel: 22 67 360 43 lub szkolenia@smc.waw.pl

Zapraszamy